Anasayfa » Diğer

SSK’lılarda da özel dişçiye gidebilecek,,

26 Nisan 2011 Bu Haber 16.303 kez okundu 2 Yorum

Sigortalılara müjde geldi. Memurlardan sonra SSK ve Bağ-Kur lular da özel dişçilerden hizmet alabilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) diş hastalarını rahatlatacak bir adım atmaya hazırlanıyor. SGK, serbest diş hekimlerine tedavi olma imkanını bütün sigortalılara yaygınlaştırılıyor. Böylece SSK, Bağ-Kur ve Yeşil Kart’lılar ilaçta olduğu gibi diş tedavisinde 14 bin serbest diş hekiminde ücretsiz tedavi olabilecek.

Star’a göre; sevkle özel diş hekiminden ücretsiz tedavi hizmeti alma uygulaması 4 aydır memurlar için uygulanıyor. Memurlara tanınan bu imkan Bağ-Kur ve SSK mensuplarına da yaygınlaşacak. Meclis’teki dişhekimi milletvekilleriyle görüşme yapan SGK yönetimi düzenlemede son aşamaya geldi.

MALİYETİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Buna göre hastalardan dolgu, parlatma ve diş taşı temizleme gibi koruyucu tedavilerde düşük katılım payı alınacak. Protez ve köprü gibi hizmetlerde ise vatandaşın cebinden daha fazla para çıkacak. Kamudaki diş merkezlerinin yoğunluğunu azaltması beklenen reformun maliyeti ise SGK yönetimini en çok düşündüren nokta. Ekim ayında kamuda çalışanlar için başlayan uygulamaya göre devletin ağız ve diş sağlığı merkezlerindeki diş hekimleri, ‘90 günde tedavi yapılamayacağı’ gerekçesiyle serbest çalışan diş hekimlerine hasta gönderiyor.

4 AYDIR SEVKLER ARTTI

Halen devlet ve üniversite hastanelerinden sevk kağıdıyla dışarıdaki özel muayenehaneye giden hastaların diş tedavilerini devlet karşılıyor. Hastalar kamuda olduğu gibi yüzde 20 katkı payı ödüyor. Ancak 4 aydır memurların serbest diş hekimlerinden hizmet almasının ardından sevklerin arttığı belirtiliyor. Verilere göre yılda 18 milyon diş dolgusu yapılıyor. Bunun 3 milyonu kamuda, 15 milyonu da özel kurumlarda gerçekleştiriliyor

Konu İle İlgili Kelimeler: diş teli fiyatları ssk, devlet diş tedavisini ödüyormu, sigorta diş taşı temizliğini karşılıyormu, ssk lılara özel hastanede diş tedavisi imkanı, diş tedavisini devlet karşılıyormuEtiketler:

2 Yorum Yapılmış »

  • ZAFER DEMİRCİ demiş ki:

    ben sgklıy oğlum 18 yaşında 2007 nın 05 inci ayında diş teli için çapadan gün aldık fakat hala 2 sene gibi daha zamanın olduğunu söylüyorlar ve sevkde başlamadığını belirttiler.hiç yoksa sevki başka türlü alabilirmiyim.çocuğum askere telleri ilemi gidecek.bu konuyu açıklarsanız sevinirim teşekkürler

  • ramazan akdogan demiş ki:

    yıl başından itibaren özel dişçide muayene ooluyorum ve sağ tarafımda iki dişim noksan boşluk fazla olduğundan köprünün olmayacağını ve olsada sağlıklı olamayacağını söylediler implant yapılması daha iyi olur denildi ve ücreti oldukça pahalı ve çene kemiği zayıf olduğundan kemik tozu eklenmek zorunda dedi ameliyatı yapacak olan cerrah doktorunun ise 1000 lirayla ameliyat yapacağını söylediler yaptırıyorum ama burada yapılmadığı için özele gitmek zorunda kaldım bunun toplam ücreti bir köprüde dahil 5800 lira olduğunu söylediler fakat başka çarem yoktu bu ücretin birazını ssk ödediğini duydum ben alabilirmiyim? ne yapmam gerekiyor bu konuda bide ayrıca ameliyat bölgesinin iyileşmesi için 4 ay beklemem gerektiğini söylediler ne yapabilirim bilgi verebilir misiniz? teşekkür ederim..

Durma Sende Bir Yorum Yaz Fikrini Paylaş !

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Bilgicik.net Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet gibi konuları iletişim bölümümüzden bizlere yazabilirsiniz.
Reklam Gizlilik Politikası