SSK Prim Sorgulama Sistemi E-Devlet SSK Sorgulama Yeni SSK Sorgulama Sistemi

SSK Prim Sorgulama Sistemi E-Devlet SSK Sorgulama Yeni SSK Sorgulama Sistemi
13 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 275 kez okundu.

Yeni SSK Sorgulama Sistemi için ve E-Devlet SSK Sorgulama için detaylı bilgiler aşağıdaki makalede mevcuttur.

1 Kasım 2011 günü itibariyle yeni uygulamaya geçildi.Emekli maaşı sorgulama ve ssk hizmet dökümü sorgulama sistemleri değişdi.

Emekli maaşı sorgulama ve ssk hizmet dökümü sorgulama sistemi için hizmetlere ulaşmak için e-devlet şifrenizin olması gerekiyor.

İşte E-Devlet şifresi nasıl alınacak ?

e-Devlet Şifresi

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT aracılığıyla işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

E-devlet şifresini online olarak almak şu an itibariyle mümkün değil.. şifrenizi alabilmeniz için kimliğinizle birlikte size en yakın ptt şubesine gitmeniz gerekiyor.

Ptt’den yanlızca 1 tl karşılığında E-devlet şifrenizi alabiliyorsunuz.

Şifreyi Aldıktan sonra Giriş İçin Tıklayınız.

Yukarıdaki adresi tıklayarak tc kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak ssk hizmetlerine kesintisiz ulaşabilirsiniz.

e-Devlet Nedir?

e-Devlet, vatandaşlara devlet aracılığıyla verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile, her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.

e-Devlet Kapısı Nedir?

e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır.

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetleri konusunda bilgilendirme amaçlı “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” sayfaları, entegre elektronik hizmetler, kurumlar listesi ve güncel duyurular gibi kısımlardan oluşmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusundaki bilgi ve hizmetlere kolaylıkla erişebileceklerdir.

Entegre Elektronik Hizmet Nedir?

Entegre elektronik hizmet, kamu kurumlarının verdiği elektronik hizmetlerden e-Devlet Kapısında entegre edilmiş ve tek bir kimlik doğrulamasıyla erişilebilen hizmetlerdir.

Vatandaşlar e-Devlet Kapısını Nasıl Kullanabilirler?

e-Devlet Kapısı üzerinden iki türlü hizmet tipine erişim mümkündür.

Bilgilendirme amacıyla sunulan içeriklere erişim için www.turkiye.gov.tr adresini yazıp sayfayı görüntülemeniz yeterli olacaktır.

SSK Prim Sorgulama Sistemi E-Devlet SSK Sorgulama hakkında siz değerli ziyaretçilerimiz bu başlık altında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

SSK Prim Sorgulama Sistemi E-Devlet SSK Sorgulama Yeni SSK Sorgulama Sistemi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sait deniz diyor ki:

    gun ögrenmek

Sayfa başına git