Şekeri Düşüren Bitki Çayları

Şekeri Düşüren Bitki Çayları
11 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 697 kez okundu.

Şekeri Düşüren Bitki Çayları
Şekeri düşüren bitki çaylar, şekeri düşürmek için yapılan bitki çayı tarifi, şeker hastalığının belirtileri ve şeker hastalarının yapması gerekenler anlatılmaktadır…

Günümüzde birçok insanın karşılaştığı ve yaşadığı sorunların başında gelen şeker hastalığı gelmektedir. Ve şeker hastalığının tedavisi için bitkisel olarak yapılan birtakım çözümler bulunmaktadır. Toplumumuzda sıkça görülen bu rahatsızlık, pankreasın üretmiş olduğu insülinin eksikliğinden ve yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

Şeker Hastalığının Belirtileri
Metabolizma hastalığı olan ve kan sekerinin sürekli yüksek olması ile gösterilen bu hastalık, kan yoluyla taşınan şekerin hücrelerin içerisine girememesinden kaynaklanmaktadır. Ve şeker hastalığının belirtileri arasında sürekli idrara çıkma, susuzluk hissi, mide bulantısı, kusma, devamlı acıkma, nefes kokusu, gözlerde bulanık görme hissi, aşırı kilo kaybı, vücutta bulunan yaraların geç iyileşmesi belirtileri arasında yer almaktadır.

Şeker Hastalarının Yapması Gerekenler
Şeker hastalığını bulunan kişilerin her gün düzenli olarak spor yapması gerekmektedir. Düzenli yürüyüşler yaparak, kendinizi zinde tutunuz. Haftada bir defa olmak üzere sabah ve akşam vakitlerinde şekerinizi ölçerek, kaydını bir yere yazınız. Bu sonuçları doktorunuzla paylaşınız. Doktorunuzun kontrolünde öğünlerinizi atlamadan yemeğinizi düzenli olarak yiyin. İçeriğinde sakaroz, şeker ve fruktoz bulunan ürünleri yemeyiniz. Tatlandırıcılı ya da şeker hastaları için satılan tatlılardan tüketiniz. Diyet yapınız ve egzersizlerle diyabetle barışık olarak yaşamayı sürdürünüz.

Şekeri düşürmenin yolları arasında yer alan bitki çaylarını sizlere önerebiliriz.

Şekeri Düşürmek İçin Yapılan Bitki Çayı Tarifi
Şekeri düşürmek için yapılan bitki çayı için gerekli olan malzemeler şunlardır:
Malzemeler: Karanfil ya da zeytin yaprağı, sedere meyvesi, civanperçemi, ökseotu, karahindibadır.
Yapılışı: Tüm malzemeleri eşit olarak bir kabın içerisinde karıştırın ve 1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı bitki karışımını atarak, demlendirin. Bitkileri suyun içerisinde kaynatmayın. Günde iki kez aç karna bu çayı içtiğiniz zaman şekerinizin düştüğünü göreceksiniz.
Okaliptus çayı: 1 yemek kaşığı okaliptus yaprağını bir litre suyun içerisinde kaynatın ve demleyip süzün. Yemeklerden önce için.
Karadut çayı: Suyu kaynatın ve içerisine 1 tatlı kaşığı yaprağı koyarak, yemeklerden önce için.
Zeytin yaprağı: 1 litre suyun içerisine zeytin yapraklarını ince olarak kıyarak atın ve süzün. Yemeklerden önce bir çay bardağı içebilirsiniz.
Ceviz yaprağı: 1 litre suyun içerisine bir yemek kaşığı ceviz yapraklarını koyun ve süzün. Yemeklerden önce tüketin.
Mersin yaprağı: 1 litre suyun içerisine bir yemek kaşığı yaprağı koyarak süzün ve yemeklerden önce için.
Ardıç tohumu: 1 litre suyun içerisine 30gr ardıç tohumunu atın ve 10 dakika kadar kaynattıktan sonra demleyerek, süzün. Yemeklerden önce tüketiniz.

Uyarı: Bitkilerle yapacağınız kürlerin olumlu sonuçlarını hissedebilmek için en az üç ay süreyle düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Şekeri Düşüren Bitki Çayları

Şekeri Düşüren Bitki Çayları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git