Anasayfa » Yaşam-Magazin

Seccade Modelleri

24 Kasım 2012 Bu Haber 36.841 kez okundu 1 Yorum

Seccade Modelleri
2013 yeni sezon seccade modelleri, en güzel ve en yeni seccade örneklerini sitemizde bulunan resim galerisi bölümümüzde inceleyebilirsiniz…

Özellikle namaz kılan ailelerin evlerinde bulunan, günde beş vakit kullanılan ve en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında sayılmaktadır. Her gün kullanıldığı için çabuk yıpranan seccade modellerinden evimizde ne kadar çok çeşit olursa bizler için o kadar iyi olmaktadır. Bu yüzdendir ki kız çocuklarının çeyiz sandıklarında anneleri çeşit çeşit seccade koymaktadır. Ve bu seccadelerin işlenişinde bin bir emek vardır. Hepsinde el emeği göz nuru olan seccadeler, damat bohçasında da bulunmaktadır. Kayın valide ve kayın pedere misafir seccadesi olarak ayrı ayrı işlenmektedir. Kimi aileler bohça geleneğini kaldırsa da gelin olacak kişinin damadın ailesine ufak da olsa hediyelik eşyalar götürmesi oldukça kibar bir davranış olmakla beraber aynı zamanda olması gereken olumlu bir davranış olarak da düşünülmektedir.

Hediyeleşmek dinimizde de yeri olan bir davranıştır. Seccade modelleri dantel seccade modelleri ve etamin seccade modelleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Hazır olarak satın alabileceğiniz seccade modellerinin dışında el emeği göz nuru dökülerek de hazırlanan seccadeler oldukça beğenilmektedir. Dantel seccade modelleri hiçbir zaman modası geçmeyen modeller arasındadır. Hatta en güzel seccade örnekleri dantel olanlardır. Dantel seccade modelini gerçekleştirmek ne kadar zor diye düşünmeyin. Özellikle uzun masa örtüleri yapan bayanlar ya da yatak örtüleri işleyen bayanlar seccade örmek için hiç de zorlanmayacaktır. Dantelden istediğiniz motifli bir örneği seccade boyutunda örüp alt kısmına istediğiniz renkte bir kumaşı tafta, saten ya da ipek hangi tür istiyorsanız dantelinizin altına yerleştiriyorsunuz. Oldukça şık ve hoş duracak olan dantel seccade modeli gelin ya da damat bohçalarında hatta nişanlanma döneminde hediye götürme geleneğini devam ettiren aileler içinde kayınvalide ve kayınbaba için yapılmış, el emeği göz nuru olan ve onlarında çok hoşlarına gideceği ve dantel seccadenize hayran kalacağı ürünler arasında sayılmaktadır. Aynı zamanda gelin ve damat bohçası içinde güzel bir dantel seccade koymanız oldukça şık olacaktır ve herkes tarafınca beğenilecek, son derece değerli bir hediye olacaktır.

Çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında yerini alan seccade modellerini etamin kurdele nakışı olarak da işlemeniz mümkündür. Her bayanın genellikle tercih ettiği modeller arasında olan etamin kurdele nakışı, çeyiziniz için yapılacak seccade modelleri arasında sayılmaktadır. Farklı bir seccadem olsun istiyorsanız, dantel seccade örneği yapamayan bayanlar etamin seccade modelinden yapabilir. El işine yatkın olan her bayanın kolaylıkla yapacağı bu model seccadeler, her genç kızın çeyizini süslemektedir. Aynı zamanda dantel seccadeniz dantel bohçanız ve Kuran kabınız ve havlunuzu da yapıp, damat ya da geline bohça içinde sunabilirsiniz. Zevkinize göre bir dantel seccade örneği işlemek size kalmış doğrusu. El becerilerinizi göstermek sizin elinizdedir.

Birbirinden güzel ve şık, herkesin beğeneceği dantel ve etamin seccade örneklerini sizler için seçtik. Birbirinden hoş olan seccade modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz. En güzel seccade modellerini işleyecek olan genç kızlarımıza şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Seccade Modelleri

Konu İle İlgili Kelimeler: seccade örnekleri, seccade modelleri, etamin seccade örnekleri, etamin seccade modelleri, etamin seccadeOne Comment »

  • hatice okatan demiş ki:

    bu camiili seccade çok güzel ama başlama sayısını ayrıntılı verirseniz sevinirim yapmak istiyorum .sayısını sayıp başlayamıyorum.

Durma Sende Bir Yorum Yaz Fikrini Paylaş !

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Bilgicik.net Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet gibi konuları iletişim bölümümüzden bizlere yazabilirsiniz.
Reklam Gizlilik Politikası