Samsung Garanti Sorgulama

Samsung Garanti Sorgulama
23 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.279 kez okundu.

Samsung garanti sorgulama linki. Samsung garanti koşulları ve hangi ürünün kaç yıl garantili olduğu hakkında önemli bilgiler yer alıyor…

Son yıllarda cep telefonu piyasasının lideri konumuna gelen Samsung aslında çok eski ve bilindik bir marka. Cep telefonu dışında elektronik ev eşyaları üreten ve özellikle televizyon ve bilgisayar monitörü konusunda yıllardır lider pozisyonda bulunan Samsung son yıllarda bu yükselişini akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlarda da yakalamayı başardı. Apple ile kıyasıya mücadele eden Samsung aslında Apple firmasının ürettiği ürünlerden çok daha fazla zengin bir ürün yelpazesine sahip. Örneğin uygun fiyatlara bir akıllı telefon istiyorsanız Samsung’ta bulabilirsiniz. Yine yüksek fiyatlı ve yüksek özellikli akıllı cep telefonlarını da Samsung piyasaya sürüyor. Böylelikle her kesimden insana hitap etmiş oluyor ve piyasada en çok satan konumuna yükseliyor.

Samsung 2012 yılında dünya akıllı telefon pazarının %31 gibi bir rakamını elinde tutuyordu. Bu verileri IDC açıklamıştı ki IDC teknoloji dünyası tarafınca yakından mercek altına alınan bir kurumdur. Samsung’un bu derece büyük bir dilime sahip olması belki de iPhone gibi akıllı telefonların çok fazla çeşitliliğe sahip olmaması ve fiyatının yüksek olması olabilir.

Samsung Kullanıcıları İçin Garanti Sorgulama
Samsung’un son yıllarda çok fazla büyüdüğünü görüyoruz ve durum böyle olunca da Samsung teknik servisleri sayısında aşırı bir artış söz konusu oluyor. Alınan herhangi bir Samsung ürünü herhangi bir arıza yaşadığında hızlı ve kolay bir şekilde teknik destek alabilmeniz için sizlere özel linkler vereceğiz.

Sizlere vereceğim link ya da telefon numaraları ile Samsung marka akıllı cep telefonları, laptop (diz üstü bilgisayar), notebook, monitör, harddisk ya da tablet bilgisayarlarınızın garanti süresini nasıl sorgulamanız gerektiğini öğrenebileceksiniz. Bu saydıklarım dışında her türlü Samsung ürünü garanti süresini de sorgulayabilirsiniz. Ben örnek olması açısından en bilinir ürünleri yazmaya çalıştım.

Eğer ürünü ne zaman aldığınızı tam olarak biliyorsanız aşağıdaki grafikten garanti süresini görebilirsiniz. Bu grafik 2013-2014 yılı itibariyle Samsung resmi web sayfasından alınmıştır ve sizlere sunulmuştur.

Samsung Garanti Süreleri

Samsung Garanti Koşulları
- Garanti başlangıç süresi ünün tüketiciye tesliminden itibaren aktif olmaktadır
- Garanti ile herhangi bir ürününüzü değiştirdiğinizde yeni gelen ürünün garantisi ilk almış olduğunuz ürünün süresince geçerli olur. Örneğin 2 yıl garantisi olan bir cep telefonu aldınız ve 1 yıl kullanıp garantiden değiştirdiğiniz. Yeni gelen cep telefonunun garanti süresi 2 yıl olmaz. Ürün garantiden değiştiği için ilk almış olduğunuz telefonun tarihi geçerli olur ve 1 yıl garanti kapsamında değerlendirilir.
- Garanti süresi içerisinde kalmak kaydı ile tüketicinin satın almış olduğu ürünün teslimiyetinden sonra 1 yıl içinde en az 4 veya imalatçı-üretici ya da ithalatçı tarafınca belirlenmiş olan garanti süresince 6 defa arıza durumu yaşanması halinde tüketici tarafınca seçimlilik hakkı oluşur.
- Samsung servislerine göndermiş olduğunuz ürünlerin azami tamir süresi 20 iş günü olmaktadır.

Önemli; Ayrıca unutmamanız gereken en önemli hususta kullanma kılavuzunda yer alan kurallara aykırı kullanımdan doğan arızalar garanti kapsamından çıkar.

Samsung Garanti destek hattı; 444 77 11
Samsung Servis Sorgulama; Buraya tıklayarak ürüne göre size en yakında olan servis konumuna ulaşabilirsiniz.

Not; Sitemizde yer alan bu bilgiler ve garanti süreleri kılavuz özelliği taşımaktadır. Samsung yetkili satıcısı bu bilgiler ve süreler hakkında değişiklik yapabilme hakkına sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git