Şal Bağlama Modelleri

Resimli şal bağlama modelleri, 2013 şal bağlama tekniklerini sayfamızda bulunan resim galerimizde ve video slayt gösterimizde inceleyebilirsiniz…

Özellikle son yıllarda kullanıcılarının arttığı tesettür giyim konusunda dini gerekçeleri sebebiyle kapanmayı seçen bayanlar için türban hayatlarının bir parçası ve yaşam tarzı haline gelmiştir. Son yıllarda saç modellerinin yerini türbanın aldığı ve şık tasarımları ile de göz doldurduğunu biliyoruz. Özellikle türban kullanan bayanlar için farklı modeller ve farklı renkler ile piyasada türban modellerinin olduğunu ve artmaya da devam ettiğini biliyoruz. Son zamanlarda bunun için ayrı sektörler oluşmuştur ve daha çok parlak duruşu sebebiyle bayanlar tarafınca saten kumaşların beğenilerek kullanıldığını ve farklı renklerin tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle son zamanlarda bayanlar pembe bir türbanın üzerine kırmızı tonların ağırlıklı olduğu çiçek ve farklı desenler içeren tesettürleri tercih ettiğini de yakından görüyoruz.

Türban bağlama şekilleri oldukça fazladır ve tek bir bağlama modeli bulunmamaktadır. Dolayısıyla kendilerine farklı bir hava vermek adına çeşitli teknikleri denerler. Hepimizin bildiği bir teknik vardır o da alından başlayan ve çene altında biten bağlama şeklidir. Bağlamasının kolay olması sebebiyle bayanlar tarafınca tercih edilen bu şeklin dışında kulaktan itibaren türbanın yukarı toplanmasıyla da oluşan bir şekil bulunmaktadır ve sade bir görüntü elde etmek adına bayanlar tarafınca tercih edilmektedir.

İnanç gereği saçlarını kapatan bayanlar çeşitli renklerde ve desenlerde üretilen ürünleri kullanmaktadır ve bu durum onların ilgisini oldukça çekmektedir. Günümüzde şal bağlama yöntemleri farklılık taşımaktadır ve önceleri kare eşarplar kullanılırken günümüzde değişen modayla birlikte farklı örtü çeşitleri ve modelleri de ortaya çıkmıştır. Bayanlar pardösüleri, ayakkabıları ve çantalarıyla uyum içerisine sokarak farklı ürün yelpazeleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Özellikle genç kızların giymiş oldukları kıyafet üzerine omuzlarına aldıkları ve şıklıklarına şıklık katan şal modelleri ile de kendilerine yakışanı bulduklarını görüyoruz.

Özellikle tesettürlü bayanların başlarını örterken yüz şekillerine göre bağlama modeline de dikkat etmesi gerektiğini biliyoruz. Yuvarlak bir yüze sahip olan bayanlar saçlarını yukarıda toplayıp o kısmı kabartarak yüzlerinin daha oval gözükmesini sağlayabileceklerini söyleyebiliriz. Seçilen bonelerin takacağınız eşarba uygun olması da gerekmektedir. Eğer giyecekleri kıyafet spor bir kıyafetse başlarını da daha salaş bir şekilde bağlayacaklarını söyleyebiliriz. Gece kıyafetleriyle birlikte bağlama şeklinize bir broş takarak hava katabilirsiniz. Nasıl ki spor bir kıyafetin üzerine saten ya da ipek bir eşarp takıldığı zaman hoş bir görüntü elde edilmeyeceğine göre gece kıyafetiyle de takılan eşarp ona göre olmalıdır.

Şal bağlama modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı şalları ve şal bağlama modellerini de sitemizin resim galerisinden incelemenizi tavsiye ederiz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git