Anasayfa » Komposizyon Yazıları

Sağlıklı Yaşam İle İlgili Kısa Kompozisyon Yazısı

27 Mayıs 2013 Bu Haber 2.172 kez okundu Yorum Yok

Sağlık elden gidince geri getirmek çok zordur. Sağlık, öyle bir şeydir ki gidince bir fırtına gibi gelir gider. Seni de alıp götürür. Ben sağlığı bir tabureye benzetebiliriz. Hani taburenin üçayağı olur ya işte o ayaklar bir evin temeline benzer. Onlara uyulmadığı zaman zaten hayata 1-0 geriden başlamışızdır. Bu kurallar şunlar olmak üzere üçe ayrılır. Sigara içmemek, alkol kullanmamak ve internet bağımlısı olmamak… Eğer bu kurallara uyarsak çok güzel bir geleceğin bizi beklediğini anlarız. Sizce bazı insanlar neden ameliyat oluyorlar? Nedeni hep sigara, alkol, uyuşturucu vs. insanların üzerine vatoz gibi yapışıyorlar. Sana ne kadar güzel gelse de iğrenç bir şeydir. Bu zararlı maddeleri kullanınca çok kısa zaman içinde hayata veda ederler. Sağlıklı olmak bizlerin elindedir. Sağlıklı olalım ki bizden sonrakilere örnek olalım.
“ Gelme kötü tuzaklara,
Yaklaşma kumara,
Sağlıklı ol, mutlu yaşa,
Dünyaya bak huzurla.”

Hayattaki en önemli şey sizce nedir? Diye sorsalar, çoğumuzun cevabı sağlık olur. Peki, sağlığın bu karda önemli olduğunu bildiğimiz halde neden önemseyip, kendimize dikkat etmiyoruz? Her günün stresi, yorgunluğu, sorumlulukları birçok kötü koşulları sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Hayatımızda olan birçok sorun sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu unutturuyor. Bizim sağlığımız için verdiğimiz önem çevremizdeki kişileri de etkilemektedir. İyilik her zaman kendini belli eder ve herkes iyiliğin olduğu yere gitmeye başlar, o yönde ilerler. Sağlıklı bir toplum olursak, sağlıklı bir geleceğimiz olur. Son olarak sağlığın ne kadar önemli olduğunu bilsek bile ona verdiğimiz değerin ne kadar az olduğunu anlamalı ve daha dikkatli olmamız gerekli olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir gelecek için sağlık önemlidir.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Konu İle İlgili Kelimeler: oyuncaklarla ile ilgili kompozisyon, saglikli yasam ile yazi, saglikli yasam ile kisa yazi, saglikli yasam ile ilgili yazi kisa, sağlıklı yaşamla ilgili kompozisyonÜnlülerin resimleri, hayatları ve en güzel elbise modelleri için kadinsa.net

Durma Sende Bir Yorum Yaz Fikrini Paylaş !

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Bilgicik.net Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet gibi konuları iletişim bölümümüzden bizlere yazabilirsiniz.
Reklam Gizlilik Politikası