Patik Modelleri

Patik Modelleri
2012-2013 yılının en moda patik modellerini sitemiz üzerinde inceleyebilir, patik modelleri hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz…

Her ne kadar günümüzde artık çok fazla tercih edilmese de patikler kültürümüzün bir parçasıdır. Hatta nenelerimiz kış aylarında ayaklarımızın sıcak kalması için bizlere patikler örerler. Kış aylarında özellikle kansızlık sorunu yaşayan ve ayakları üşüyen insanlar için patik giymek çok önemlidir. Patikler çorapların üzerine giyildiğinde çok daha faydalı olabilirler. El örgüsü ve yün kullanılarak örülen patikler sıcak tutması açısından daha çok tercih edilir. Kış aylarında özellikle terlik alışkanlığı olmayan kişilerin patik giymesini tavsiye ediyoruz. Özellikle kansızlık sorunu ve üşüme sorunu olanlar kış aylarında patik giyerek kendilerini hastalıklardan ve üşütmelerden koruyabilirler.

Patikler genelde yaşlı ve üşüme sorunu olan kişiler tarafınca kullanılırlar. Bunun dışında patikler çeyiz içinde örülebilir veya hazır bir şekilde satın alınabilir. Kızların ve erkeklerin çeyizlerinde mutlaka patik bulunur. Bu patikler genç yaşlarda kullanılmasa bile bir gün lazım olur ve mutlaka kullanılır. Yine bebeklere patik giydirmek, bebeğimizin üşümesini ve çeşitli hastalıklara yakalanmasını önleyebilir. Çoğu hastalık ayaklardan gelir ve bu yüzden özellikle bebeklerimizin ayaklarını iyi korumamız gerekir.

Bu senenin modasında rengarenk patikler ve ince dantelden örülmüş patik modelleri öne çıkıyor. Ayrıca keçe patik modelleri de bu sene çok ilgi çekmiştir. Özellikle bebekler için kullanılan bu keçe patik modelleri bebeklerin ayaklarını sıcak tutmakta ve soğuktan korumaktadır. Bu patikler ayakkabı görünümlü oluyor ve bebeklere de çok yakışıyor. Bebekler dışında yetişkinlerinde kullandığı bu patiklere kurdele ve bağcıklar ile süslemeler yapabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz en güzel patik modellerini sitemizdeki resim galerisi bölümünden inceleyebilirsiniz.

Patik Modelleri

Patik Modelleri Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. hayriye diyor ki:

  merhaba bilgicik ailesi,
  en yeni patik modellerini sizler sayesinde gördüm. birbirinden güzel patiklerin nasıl yapılacağı konusunda sizlerin sayesinde bilgi sahibi olmamız açıkcası beni çok sevindirdi.
  sayın bilgicik ailesi her konuda olduğu gibi bu konuda da vermiş olduğunuz bilgiler ve birbirinden hoş resimler sayesinde sizlere çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık saygılar

  1. emoli1 diyor ki:

   Saolun tesekkurler :)

 2. hayriye diyor ki:

  ben teşekkür ederim sagolun saygılar. aynı zamanda yaza düğünüm var düğün hazırlıkları yapıyorum sizin siteniz sayesinde çeşitli lif modelleri ve patik modelleri yazma modellerini beğeniyorum. beğendıklerımı çeyizimde kullanıcam. bana çok yardımcı oluyorsunuz. aynı zamanda nişanlım olacak rıfkı sizin sayenizde ptt iş başvurusunda bulundu. işe de alınırsa size bir hediyem olacak. bu site sayesinde hayatımız düzene giriyor.

 3. alev diyor ki:

  kırmızı patik harika

 4. mahmut erkan diyor ki:

  çok güzel modeller

 5. mahmut erkan diyor ki:

  mavi patik harika

 6. elif yüce diyor ki:

  ben ördüm harika oldu bence pembe patikden yapın

Sayfa başına git