Patik Modelleri 2014

2014 yılına özgü en güzel patik modelleri. Boncuklu, tığ işi, bebek ve tunus işi patik modellerinden en güzel örnekler…

Kış aylarının gelmesiyle beraber ayaklarımızı sıcak tutması açısından evde ya da bir yere giderken yanımızda götürüp giydiğimiz patikleri ister çorap üzerine isterseniz tek başına da giyebilirsiniz. Annelerimizin el örgüsünden yünle yapmış olduğu patik modelleri kış ayları için ideal bir kullanım ürünüdür. Ayaklarımız sağlık açısından çok önemlidir bu yüzden üşümesin diye ayağımıza patik giyeriz. Bazılarımızın ev içerisinde terlik kullanma alışkanlığı olmayabilir bu yüzden üşütmemek adına patik kullanmayı da tercih edebilir.

Örf ve adetlerimiz açısından baktığımız zaman her genç kızın çeyizinde bulunan el örgüsü olan ve nakışlı olan patik modellerini kızlarımız pek istemese de ileriki yıllarda ve hamilelik döneminde kansızlığın da artmasıyla üşüyen ayaklarına giymektedir ve çok da makbule geçmektedir. Kurdeleli patik modelleri olduğu gibi boncuklu ya da nakışlı patik modelleri de bulunmaktadır.

En Yeni Örgü Patik Modelleri
Örgü bilenlerin kullanacağı patik modellerini örgü bilen bayanlar kendileri yapabileceği gibi modele bakarak da yapabilirler. El örgüsü olarak satın alınan patik modelleri de üzerine çiçek desenleri ve işlemeler de yapılarak oldukça şık bir hale getirilebilir. Son dönemlerde baktığımızda bayanların patik modellerini yazın bile tercih ettiklerini görüyoruz. Yazın tercih edilen patik modelleri yünden değil de dantelden yapılmaktadır ve oldukça ayakta hoş durmaktadır. Son zamanlarda bayanların keçe patik modellerini de tercih ettiklerini görüyoruz. Ayakkabı gibi durması açısından da bayanların hoşuna giden bu patikler bebekler içinde kullanılmaktadır. Hem rahatlık açısından tercih edilmektedir hem de renkli olması yönünden de tercih edilmektedir. Patiklerin ağız kısmına lastik koyduğunuz zaman ayaklarınız rahatlıkla içerisine girebilmektedir.

Yeni sezonda bayanların daha çok Tunus işi ve tığ işi olan babet tarzı patikleri giydiklerini görüyoruz. Hem patikler şıklık açısından hem de ayaklarınızı soğuktan korumak adına oldukça hoş bir hava yaratmaktadır. Yeni sezonda kullanacağınız birbirinden şık en güzel ve yeni patik modelleri ile karşınızdayız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git