Nişan Bohçası

Nişan Bohçası
Nişan bohçası, nişan bohçası süsleme, nişan bohçası hazırlama, nişan bohçasının içinde neler bulunur ve nişan bohçaları modelleri…

Nişan bohçası Türk gelenek ve göreneklerine ait yıllardır süregelen bir adettir. Kız tarafı erkek tarafına damat bohçası yollar ve erkek tarafı da kız tarafına nişan bohçası yollar. Aslında bazı büyük şehirlerde bu tür gelenekler bitmiş durumda, maalesef ki kültürümüzü yavaş yavaş kaybetmeye başlıyoruz. Batıya özenelim derken bir gün bir bakacağız artık bu tür şeyler hikayelerde paylaşılır olmuş. Her neyse konuyu fazla uzatmadan nişan bohçamız içerisinde neler bulunur hep beraber inceleyelim.

Nişan Bohçasında Neler Bulunur?
Nişan bohçasının içerisinde iç çamaşırları, gecelik, pijama, bakım ürünleri, terlik, parfüm, cilt bakım ürünleri, ayakkabı, patik, çanta, dantel örgüler ve bunlara benzer eşyalar bulunabilir. Tamamen kendi isteğinize kalmış eşyaları da koyabilirsiniz. Eğer evleneceğiniz bayanın nelerden hoşlandığını biliyorsanız ona özgü eşyalarda ilave edebilirsiniz. Bu eşyaları alırken hassas davranmanız çok önemli. Kaliteli ve tanınmış mağazalardan almanız sizler için iyi olacaktır. Sonuçta ömür boyu size eşlik edecek, hayatınızı paylaşacak bir insan için hazırlıyorsunuz nişan bohçasını.

Nişan bohçasını süslerken de özen gösterilmesi gerekmektedir. İçindekiler kadar dışı da çok önemlidir. Sonuçta bohçayı götürdüğünüz de ilk olarak dışı görünecektir ve güzel görünümlü, ihtişamlı bir nişan bohçası kız tarafının hoşuna gidecektir. Nişan bohçanızın üstünü kırmızı kurdele, örgü çiçekler ve çeşitli tüllerle süsleyebilirsiniz. Bu çiçek ve kurdele ile güzel bir görünüm verebilirsiniz.

Nişan Bohçası Modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git