Mudo Consept – Mobilya ve Elbise Modelleri

Mudo elbise modelleri, Mudo mobilya ve çanta modellerinin dışında Mudo Outlet hakkında bilgiler, online mağaza adresleri yer almaktadır…

Mudo Türkiye’nin en eski ve öncü markalarından bir tanesidir. 1964 senesinde kurulmuştur. Kurucuları Doğan Gürün ve Mustafa Taviloğlu olan Mudo ilk kurulduğunda ufak bir dükkandı. Bu dükkanda hediyelik eşyalar ve plak gibi ürünler satılıyordu. 1967 yılında kurucular ayrıldı ve Mustafa Tavlioğlu yoluna tek başına devam etmeye karar verdi. Mudo Türkiye’de ilk defa baskılı t-shirt satışı yapan markadır. Ayrıca o yıllarda fanila çok modaydı ancak Mudo sayesinde fanila yerine t-shirtler moda olmaya başlamıştı. 1967 yılından günümüze gelene kadar giyim sektöründe büyük başarılar gösteren Mudo 2013 itibari ile Türkiye’nin 28 ilinde mağaza açmıştır. Yaklaşık 100 adet farklı konseptli mağazası vardır.

Mustafa Tavlioğlu 1960 senelerinde Paris’te yaşamıştır ve yaşadığı yerde gençleri takip ederek Mudo’nun günümüze kadar gelen başarısının temellerini o zamanlar atmıştır. Paris’te modayı yakından takip ederek gençlerin kendilerine özgü tarzlarını gözlemleyerek bunu kendine markasına yansıtmayı başarmıştır. O yıllarda Türkiye’de gençlere özgü bir marka bulunmuyordu ve Mustafa Tavlioğlu Mudo ile gençlere özgü bir marka yaratarak bu konuda da öncülük yapmıştır. 1970 senesinde Erenköy’de gençlere özgü bir spor ve jean mağazası açan Mustafa Tavlioğlu ilk ciddi çalışmasını bu şekilde hayata geçirmiştir. Hatta bu mağazanın hayatında ki dönüm noktası olduğunu da kendisi röportajlarda anlatmıştır. 1987 yılında Mudo Collection markası ile modaya uygun yapmış olduğu şık kıyafetler ile beğeni kazanmıştır. Yine 1990 yıllarında Beyoğlu’nda Mudo Pera isimli bir mağaza daha açılmıştır ve bu mağaza da bay ve bayanlara özgü aksesuar araç ve gereçleri satışa sunulmuştur.

Aşağıda Mudo markasına ait örnek ürünler yer almaktadır. Mudo online mağazasına “mudo.com.tr” adresinden girebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git