Mert Fırat Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Mert Fırat Kimdir? Biyografisi ve Resimleri
Mert Fırat biyografisi. Mert Fırat’ın hayatı ve rol aldığı dizi & sinema filmleri. Mert Fırat’ın rol alacağı projeler ve resimlerini haberimizde inceleyebilirsiniz…

Ankara’da 10 Ocak 1981 yılında dünyaya gelen 31 yaşındaki oyuncu, Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni bitirdi. Çok yönlü olmasıyla dikkatleri üstüne çeken ve birçok sinema, tiyatro ve dizide rol almasının yanında senarist olması yönlüyle de oldukça başarılı bir oyuncudur. 2010 yılında Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk filmlerinin senaristliğini yaparak, başrolde oynayan ünlü oyuncu, sağır ve dilsiz bir genci canlandırdığı Başka Dilde Aşk filmiyle de Ankara Uluslar arası Film Festivali ve Sadri Alışık ödüllerinde en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Televizyon dizilerinde karizmasıyla boy gösteren oyuncu Bizim Evin Halleri adlı diziyle de izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

En çok yükselişini ise Yersiz Yurtsuz dizisindeki Hüseyin karakteriyle yapmıştır. Bu diziden sonra ismi anılmaya başlayan oyuncu, oyun atölyesinin oyuncusudur. Soyağacı isimli sinema filmi de ilk denemesi olarak bilinmektedir. Binbir Gece adlı diziyle başarılı performans gösteren oyuncu, son olarak Atv kanalında Kapalı çarşı dizisinde yüksek performans göstererek, dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı zamanda Kapalıçarşı dizisinde Nejat İşler, Olgun Şimşek, Erkan Can ve Aslı Tandoğan’la oyunculuğu paylaşmıştır.

Aynı zamanda Palyaço Prens, Şeyh Bedrettin ve Atları da Vururlar adlı tiyatro oyunlarında da rol almıştır ve ismini duyurmuştur.

Şimdiden ekranlarda reklamlarıyla gündeme gelen ve 2013 ocak ayında yayına girecek olan Amerikan Revenge dizisinin yerli versiyonu olan ve Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan, Beren Saat’le dizinin başrolünü paylaşacağı oyuncu, bu diziyle de izleyicileri ekranlara bağlayacaktır.

Mert Fırat’ın Rol Aldığı Diziler
Bizim Evin Halleri, Binbir Gece, İşte Benim, Yersiz Yurtsuz, Kapalı Çarşı, Bir Ömür Yetmez.

Mert Fırat’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri
Hayattan Korkma, Başka Dilde Aşk, Atlı Karınca, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, Devrimden Sonra, Do Not Forget Me İstanbul, Kelebeğin Rüyası’dır.

Mert Fırat Resim Galerisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git