Anasayfa » Giyim

Kışlık Bot

19 Aralık 2012 Bu Haber 4.637 kez okundu Yorum Yok

Kışlık Bot
İçerisinde olduğumuz kış mevsiminin kendisini hissettirmeye başlamasıyla beraber insanlar artık kışlık malzemeleri kaldırdıkları raflardan çıkarmaya başladılar. Atkılar, bereler ve kabanların yanında botlar da yağmurların şiddetini artırmasıyla kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda sert ve kapalı malzemeden yapılan kışlık ayakkabıların sağlık problemine sebep olduğu da ortaya çıktı. Bu yüzden bot alırken dikkat etmeliyiz.

Kışlık ayakkabı alırken ekonomik olmasının yanında şıklık ve dayanıklılık da önemlidir. Ayaklarda oluşacak olan ortopedik olmayan ve sağlıksız malzemelerden yapılan ayakkabılar ayak terlemesinden tutun da topuk, baldır ve bel ağrısı gibi birçok rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Özellikle bayanlar ayakkabı alırken şıklığı ön plana alarak ortopedik olmayan ayakkabıları kullanması özellikle sivri ve dar burunlu ayakkabıları tercih etmesi de birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Özellikle sivri burunlu ayakkabıların giyilmeye başlanması ayak başparmağı bozukluğu ya da çıkıntısına sebep olmaktadır. Ayakkabı alırken ayakkabının seçimi çok önemlidir. Özellikle çocuklar için seneye de giyer mantığıyla ayakkabı alınması ayağın anatomisini bozmaktadır. Ve yürümeyi zorlaştırarak, ayak burkulmalarına sebep olmaktadır. Aynı zamanda büyük bir ayakkabı içerisinde ayak hareket edeceğinden ayakkabı vurmaları ve sürtmeleri nasıra da neden olmaktadır. Bu yüzden ayakkabı alırken ayağınıza tam oturan ayakkabı almanız gerekmektedir. Çünkü kon dolaşımını engellenmemelidir.

Ayakkabı alırken ortopedik olan ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir aynı zamanda vücudun rahat taşımasını sağlayacak olan omuriliğin duruşunu desteklediği ve yorulmayı geciktirmesi gereken ayakkabılar tercih edilmelidir. Aynı zamanda kışlık ayakkabı alınırken deri ve benzeri olan hava alan ve iyi malzemeden yapılan ayakkabıları almak gerekmektedir. Yoksa ayaklarınız terleyerek mantar ve mikropların yerleşmesine ortam hazırlayarak enfeksiyonlara yol açmaktadır.

Kışlık ayakkabı olarak çeşitli markaların ortopedik olan ayakkabıları bulunmaktadır. Çok çeşitli ürün yelpazesi ile çeşitli seçeneklerle karşımıza çıkacak olan ayakkabı modellerini sitemizden inceledikten sonra satın alabiliriz.

Kış mevsiminin kendisini hissettirmeye aşlamasıyla birlikte kışlık erkek ve bayan bot modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Su geçirmeyen bot modellerinden almanızı öneririz. En güzel bot modellerini sitemizden inceleyip öyle alınız. En güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. İyi günler dileriz.

Kışlık Bot Modelleri Resim Galerisi

Ünlülerin resimleri, hayatları ve en güzel elbise modelleri için kadinsa.net

Durma Sende Bir Yorum Yaz Fikrini Paylaş !

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Bilgicik.net Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik, reklam veya öneri, şikayet gibi konuları iletişim bölümümüzden bizlere yazabilirsiniz.
Reklam Gizlilik Politikası