Kına Gecesi İçin Kullanılan Malzemeler

Kına gecesinde kullanılacak malzemeler hakkında bilgiler. Kına geceleriniz de hediye edeceğiniz ve dağıtacağınız dekoratif eşyalar…

Kına gecesi kültürümüzün en önemli parçalarından biridir ve bu gece de birçok malzeme lazım olur. Gelin adayları bu malzemeleri aylar öncesinden hazır etmek isterler ve tabii ki en güzellerini, en hoş olanları bulmaya çalışırlar. İnternet sektörünün gelişmesiyle artık daha kolay bulunabilen birçok kına gecesi malzemesi elimizin altında yer almaktadır. Hatta hiç aklınıza gelmeyecek malzemeleri gördüğünüzde onları hemen almak isteyeceksiniz ve bu da sizi mutlu edecek.

Kına gecelerinde genelde mum dağıtılır. Tabii ki bu mumlar özel süslü ve renkli olursa çok daha güzel olur. Kına gecesi mumları birçok web sitesinde ya da bu tür eşyaları satan mağazalarda mevcut. Yine sade kına sepetleri kullanabiliriz. Kına taçları son zamanlarda moda olmuştur ve çok hoş görünmektedirler. Kırmızı ya da beyaz renkli kına taçlarını tercih edebilirsiniz. Bu taçlarda çeşitli taşların olduğu ya da tüllerle süslenmiş modelleri tavsiye ederim. Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan bindallılar da son zamanlarda çok fazla kullanılan kıyafetlerdir. En fazla tercih edilen rengi ise kırmızıdır. Kırmızı bileklikler kına gecelerinizde sizlere şıklık katacaktır.

Birbirinden güzel kına gecesi hediyeleri vardır. Bunlardan örnekler vermek gerekirse üzerinde isimlerinizin yazılı olduğu küçük davul aksesuarları olabilir. Birçok aksesuar vardır bu şekilde sevdiklerinize hatıralar verebilmek için. Yine kına gecenizde süslü sepetler içerisinde kuruyemişler de dağıtabilirsiniz.

7 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 312 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git