İğne Oyası Yazma Kenarları

İğne Oyası Yazma Kenarları
Yazımızda en güzel iğne oyası yazma kenarları modellerini inceleyebilirsiniz. İğne oyası en yeni ve en hoş yazma kenarları resim galerimizde sizleri bekliyor…

İğne oyası gerçekleştirmek oldukça zor bir uğraştır ve herkesin yapacağı bir el becerisi değildir. Yapmasını bilenler iğne oyası ile tülbent kenarlarını, çemberlerini ve namaz başörtülerini süslemektedir. Hatta iğne oyasından takılar bile yapan becerikli hanımlar bulunmaktadır. Şifon bir namaz başörtüsünün kenarına beyaz ve siyah bir örnek yaparak şık bir örtü ortaya çıkarabilirsiniz. Siyah bir yazma kenarına yapılacak olan mini ve güzel bir çiçek örneği herkesin beğenisini kazanmaktadır. Şifon bir namaz örtüsüne turuncu siyah ve beyazla yapılmış olan iğne oyası da güzel görünmektedir. Pembe rengini çok seven bayanlar pembe bir yazma alırlarsa ona yapılacak olan çiçek desenleri şık ve güzel duracaktır.

Beyaz bir namaz örtüsüne işlenecek olan mavi pembe kelebek desenleri oldukça şık durmaktadır. Renkli yazma kullanmayı seven bayanlar için çiçekli bir yazmaya çiçek desenlerinin uygulandığı iğne oyası da çeyiz olarak kullanılabilir. Yeşil bir yazmaya uygulanacak olan mor çiçekler ne kadar da şık duracaktır. Aynı zamanda kırmızı bobin ipliğinin kullanıldığı çiçeklerle bezenmiş olan siyah bir yazma da size ayrı bir güzellik katacaktır. Çiçekli krem bir başörtüsünde yine rengârenk çiçeklerle yapılmış iğne oyası örneği de size yakışacaktır. Aynı azmanda şifon krem namaz örtüsünde pembe beyaz ve yeşillerle bezenmiş iğne oyaları tam genç kızların çeyizleri için güzel bir model oluşturur. Aynı zamanda bordo yazma üzerinde yeşil renkli iğne oyaları da çok iyi kombin edilmiştir.

El işi gerçekleştirmek her ne kadar zor olsa da hanımların vazgeçemediği uğraşlar arasında yer almaktadır. Özellikle yazma ve yemenilerinizi renk renk oyalarla süslemek bayanların çok hoşuna gitmektedir. Birçok örneğin yanı sıra boncuk oyasının yapılışı da iğne oyası gerçekleştirmek daha zor ve zahmetlidir. Ama biz hanımlar her şeyin en güzeline sahip olmak istediğimiz için iğne oyası ya da boncuk oyalarını zevkle örüp başımıza geçirerek şık bir görüntü elde etmeye çalışırız. Boncuk oyalarını gerçekleştirmek da oldukça zordur. Boncuk oyası örneklerini boru boncuk, cam boncuk ya da kırık boncuklarla yapabiliriz. Kimi zaman sadece boncukla kimi zamanda boncuk oyalarını iplerin arasına alarak daha zarif hale getirmeye uğraşırız. Aynı zamanda bayanların boş zamanlarını da değerlendirmek için yapacakları güzel bir uğraş olan oyalar, büyük bir titizlik ve incelikle işlenmelidir.

Beğendiğiniz yazmanın kenarına istediğiniz renkte ufak desenlerle yapılan iğne oyaları sizi oldukça şık gösterecektir. Bayanlar yazmaların kenarında iğne oyası motifini ne kadar büyük ve uzun tutarsa o kadar zahmetli olduğu ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda bizim genç kızlarımızın çeyizlerinde de bulunması gereken patik, dantel, havlu ve iğne oyalı yazmalar da bulunmaktadır.

Birbirinden güzel ve şık olan en güzel iğne oyası yazma kenarlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Yazma kenarlarını ister günlük yaşantınızda isterseniz genç kızınızın çeyizinde kullanabilirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin.

İğne Oyası Yazma Kenarları

23 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 3.528 kez görüntülendi.
İğne Oyası Yazma Kenarları Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. erdem özgül diyor ki:

  bu ne biçim iğne oyalarıdır

 2. esila ece can diyor ki:

  bnde anneme gösterdim nası bak die erdem özgülün dedini dedi bu ne biçim iğne oyalarıdır :D

 3. yaren altın diyor ki:

  sayfama yeni örnekler gönderirseniz sevinirim herkesin ellerine saglık

 4. iroş diyor ki:

  hepsi güzel olmuş ellerinize sağlıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 5. sıla diyor ki:

  çok güzel olmuşşşşşşşşşşşş

  ellerinize sağlıkkkk!…

 6. iroş H. diyor ki:

  çok güzel OLMUŞ ELLERİNİZE SAĞLIKKK!’……….. PUANIM en son sayı

  ÇOK YÜKSEK SAYI yaaaaaaaaaaaağniiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!………………

Sayfa başına git