Dövme Modelleri

Dövme Modelleri
Dövme nedir? Dövme çeşitleri, Dövme sildirme ve Dövme fiyatları hakkında bilgiler. 3 boyutlu dövme, renkli ve siyah dövme modelleri, resim ve yazı dövme modelleri resimleri…

Dövme çılgınlığı teknolojinin de gelişmesiyle günden güne çığ gibi büyüyor. Dövme yıllardır insanların vazgeçemediği bir süs, haykırış veya bir şeyleri anlatmaya çalıştığı vücuda yapılan resimler veya yazılardır. İnsanların neredeyse dörtte birinde dövme bulunur. Bu sayı belki de daha fazladır ve dövmeyi en az yaptıran kişiler dini inançlarına aykırı olduğunu sebebiyle Müslümanlardır. İslam dininde dövmenin vücuda zarar verdiği ve insanın kendi vücuduna zarar vermesinin helal olmadığına inanılmaktadır. Aslında bu konu birçok din adamı ve hocalar tarafından dile getirilmiştir. Bazı hocalar ise dövmenin günah olmadığını dile getirmiştir. Diğer din mensupları kadar sık olmasa da İslam dinine inananların da dövme yaptırdığı görülmektedir.

Dövme yaptırmak, yaptırdığınız dövmeye göre çok zahmetli bir iş olabilir. Dövme yapımı uzun sürmektedir ve yapıldıktan sonra da yine çok dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Dövme yaptırdığınız bölge, dövme yapımı bittikten sonra yara olacaktır. Bu bölgeye 2-3 gün boyunca özel krem sürmeliyiz ve bu bölgeyi temiz bir şekilde korumalıyız. Aksi takdirde enfeksiyon kapıp yara olabilir ve başımıza ummadığımız işler gelebilir. Dövmeyi yaptırdığımız bölgeye 2-3 gün boyunca su değdirmememiz gerekmektedir. Ayrıca yine güneş altında durmamalıyız. Güneşin bu bölgeye temas etmesi halinde yanıklar oluşabilir ve bu durum bölgede hasar bırakabilir.

Dövme Çeşitleri
Genelde 2 tip dövme çeşidi kullanılır. Bu çeşitlerden bir tanesi siyah renk dövmedir. Siyahtan farklı bir mürekkep kullanılmaz. Siyah dışında yine farklı renklerde mürekkepler ile renkli dövmeler yapılabilir. Teknolojinin gelişmesi ile artık 3 boyutlu dövmelerde yapılmaktadır. Son zamanlarda moda olan 3 boyutlu dövme modellerini de sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Dövme Sildirme
Yaptırdığınız dövme siyah mürekkep ile yapıldıysa renkli dövmelere göre daha çabuk silinebilir. 1-2 lazer uygulaması ardından dövmenizden kurtulabilirsiniz. Renkli dövmeler biraz daha zor çıkar ve 4-5 lazer seansı almanız gerekebilir. Bu konu hakkında lazer tedavi merkezlerini arayıp bilgi alabilirsiniz.

Dövme Fiyatları
Sitemizde dövme modelleri örneklerini ve dövmeler hakkında sizlere bilgiler vermek istedik. Ancak fiyatlar hakkında pek bilgi vermek istemiyoruz çünkü yaptıracağınız dövme modeline göre fiyatlarda değişiklikler oluyor. Bunu en kolay yoldan öğrenmek için dövme yaptıracağınız yeri arayıp sorabilirsiniz. Ama güzel bir dövme yaptırmak istiyorsanız 1000 TL ‘yi gözden çıkarın. Biz size dövme fiyatı hesaplayacağınız bir adres verelim, tabii ki bu adresten tam bir fiyat alamayabilirsiniz ama en azından bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Dövme Fiyatı Hesaplama : link

Dövme Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git