Dantelli Havlu Kenarı Modelleri

Dantelli Havlu Kenarı Modelleri
Dantelli havlu kenarı modelleri 2014 yeni sezon en güzel dantelli havlu kenarı örnekleri. Resim galerimizde en güzel havlu kenarı modellerini inceleyebilirsiniz…

Hanımların her daim imrenerek baktıkları dantelli havlu kenarı örnekleri özellikle genç kızların çeyizlerinde bulunan en önemli ve güzel modeller arasındadır. Hanımlar son zamanlarda firkete işine merak salmaya başladılar. Firkete işiyle bayanlar şal olsun güzel havlu kenarları olsun çeşitli örnekler yapmaya başladılar. Aslında hepsi birbirine çok benzese de yine de havlu kenarları arasında farklı duran firkete işi havlu kenarı modellerinden en az bir tane de olsa genç kızların çeyizlerinde bulunması gerekmektedir. Çünkü aynı model sadece renkleri farklı olan havlu kenarlarını örmek çok kolay olmasa gerekir. Güzel bir örnek oluşturmak için bayanların firketeyi iyi kullanması gerekirken, simli ipleri de tercih etmesi gerekmektedir. Simli ipler arasında daha çok gümüş ve altın renklerini tercih eden bayanlar, firkete ile havlu kenarını ördükten sonra kenar kısmına tığ ile farklı bir renk gidip örneğinize renk katabilirsiniz.

Birçok kez firkete işi olan havlu kenarı örneklerini Derya Baykal’ın Deryalı Günler programında izleyen bayanlar, el işine marifeti olduktan sonra rahatlıkla öğrenip yapabilirler. Firkete işini öğrenen bayanlar sadece havlu kenarı değil aynı zamanda şal olsun kolye olsun çeşitli örnekler de yapabilirler.

Aynı zamanda havlu kenarı örneklerini kurdele nakışı ile de yapabilirsiniz. Kurdele nakışını bayanlar kasnak yardımı ile yapmaktadır ve zevkli bir uğraş olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda havlu kenarlarında çok şık durmaktadır. Tam çeyizlik modelleri olan kurdele nakışı ile yapılan havlu kenarları, nakış işlemini bitirdikten sonra boncuklarla da süslenerek farklı bir hava yaratılması sağlanmaktadır. Havluya uygulanan farklı desenler ve kalın tül kurdele kullanılan havlular ister günlük hayatınızda isterse çeyizinizde kullanabileceğiniz havlular arasında yerini almaktadır. Kurdelelerin çiçek şeklinde yapıldığı ve pullarla süslendiği havlular da oldukça güzel görünmektedir ve bayanların ilgisini çekmektedir. Bir bayanın çeyizinde havlular ve yazmalar çeyizlerin olmazsa olmazları arasında yerini her daim korumaktadır.

Özellikle saten beyaz kurdele ile yapılmış çiçek simlerle işlenen yeşil saplar ve yapraklar havluda çok güzel görünmektedir. Aynı zamanda sarı pullar ve sarı boncukların bordo kurdele ile işlendiği havlular güzel bir dizayn ortaya çıkarmaktadır. Somon renkli bir havluyu düşünün ve sonbahar renklerinin ele alındığı kurdelelerle süslenmiş olması da çok şık durmaktadır. Kırmızı bir havlu aldığınız zaman mini bir dal üzerine yapılmış kurdele nakışı işleme günlük yaşamınızda hoş bir hava yaratır ve kullanırken de zevkle kullanırsınız.

Mini boncuklarla süslenmiş olan küpe çiçeğinin işlendiği ve tül kurdele kullanılan havlu da çok şık bir model ortaya çıkarmaktadır. Kendisinden desenli bir havlu aldığınız zaman ona şık bir kurdele nakışı işlediğiniz zaman harika bir tasarım ortaya çıkabilir. Aynı zamanda havlularınızın kenarına şık bir dantel örebilirsiniz.

Birbirinden şık dantelli havlu kenarı modellerini genç kızlarımız çeyizlerinde götürebileceği gibi günlük yaşantımızda da banyolarınızda kullanabilirsiniz. Birbirinden güzel ve şık olan havlu kenarı modellerini ve onlara yapılan kurdele nakışı modelleri sitemizden inceleyebilirsiniz.

Dantelli Havlu Kenarı Modelleri

20 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 880 kez görüntülendi.
Dantelli Havlu Kenarı Modelleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. songül dursun diyor ki:

    tavuklu olan çok şirinmiş

  2. emre işcanlı diyor ki:

    süper olmuş emeginize saglık

Sayfa başına git