Arka Plan Resimleri

Arka Plan Resimleri
Masaüstü arka plan resimleri, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, uzay arka plan resimleri, Atatürk arka plan resimleri, yüksek çözünürlüklü en güzel arka plan resimleri…

İnsanlar için fotoğraflar çok önemlidir ve görselliğe her zaman önem verirler. İşin içine teknoloji girdiğinde her zaman en iyisini ve en ihtişamlısını görmek isteriz. Bu sadece fotoğraflarda değil tüm her şey de böyledir. Ancak bugünkü yazımız fotoğraflarla ilgili olacak. Daha doğrusu arka plan resimleri şeklinde bilinen fotoğraflarla. Bu fotoğraflar genelde bilgisayarımızın arka planında yer alır. Ya da bir diğer deyişle masaüstü olarak da adlandırılabilir. Bilgisayarını sık kullanan kişiler için masaüstü veya arka plan resimleri önem taşıyabilir. Bilgisayarımızın başında çok fazla vakit harcadığımız için en azından masaüstümüzün bize ilham vermesi ya da bizi dinlendirmesi sağlığımıza iyi gelebilir.

Arka plan resimleri seçilirken genelde doğa fotoğrafları tercih edilmektedir ancak bu kişinin zevkine kalmış bir durumdur. Örneğin arabalara karşı ilgisi olan bir kişi araba resimlerini arka plan resmi yapabilir ya da hayvanlara karşı sempatisi olan bir kişi arka plan resimlerine en güzel hayvan fotoğraflarını ekleyebilir. Bunun dışında 3 boyutlu resimler, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi futbol takımlarının arka plan resimleri, teknoloji arka plan resimleri, ilginç arka plan resimleri de tercih edilebilir. Arka plan resmi seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus resmin çözünürlüğüdür. Çözünürlüğü düşük olan resimler masaüstü arka plan resmi olarak eklenmez. Eklense dahi çok kötü bir görüntü sergiler ve fotoğrafın kalitesi düşük olduğundan hoş olmaz. O yüzden resmin boyutlarının yüksek olması arka planınızda güzel görünmesini sağlayacaktır. Çözünürlük bu yüzden çok önemlidir.

Masaüstü Arka Plan Resmini Tam Ekran Yapma
Evet arkadaşlar bunu birçok kişi bilmiyor veya yanlış biliyor. Masaüstü arka plan resmini yüklediğinizde resim ortada duruyor veya birden fazla kareye bölünerek ekranda aynı resimden 8-10 tane oluyor. Yada kenarlar boş kalıyor ve resim tam oturmuyor. Bunun çözümü aslında çok basit. Masaüstünde bulunurken fareyi sağ tıklayın ve özellikler seçeneğine girin. Masaüstü sekmesine gelerek resmi seçin ve pozisyon yazan yerden “uzat” seçeneğini seçin. İşte bu kadar, resim tam ekran olarak masaüstü arka planı olacaktır.

Sizler için değişik masaüstü arka plan resimlerini derlemeye çalıştık. Bu resimleri dilerseniz bilgisayarınızın arka planı olarak kullanabilirsiniz. Yine google üzerinden images bölümüne girerek dilediğiniz resimleri bulabilir ve bilgisayarınızın arka plan resmi yapabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz ve değerli yorumlarınızı eksik etmemenizi dileriz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git