22 Ayar Bilezik

22 ayar bilezik güncel fiyatları. 22 ayar bileziğin gram fiyatlarını an ve an sayfamızda takip edebilirsiniz…

Değerli madenler arasında sayılan altın, hiçbir zaman değerinden bir şey yitirmemesi özelliğiyle tanınmaktadır ve nadir bulunan bir maden sayılmaktadır. Geçmişten bu yana kadar zenginliğin, gücün sembolü sayılan altın aynı zamanda zarafetin de öncüsü sayılmaktadır. Altının saf hali 24 ayar olarak bilinmektedir. Günümüzde darphanelerde basılan altın, çeyrek olsun, yarım altın olsun, ata lira olsun hepsi 22 ayar olarak basılmaktadır. 22 ayar altında yüzde 90’ı altınsa, diğer yüzde 10’luk dilim ise farklı katkı maddelerinden oluşmaktadır. 18 ayar altında ise altının yüzdesi daha düşük olmaktadır. Altında ayar yükseldiği zaman altının değeri artış göstermektedir ve fiyatı da artmaktadır.

Günümüzde daha çok yatırım amaçlı alınan altınlar, Anadolu insanının vazgeçilmezi olarak bilinmektedir. Son zamanlarda kuyumcularda sayılan altınların sertifikalı olması da yatırım amaçlı alınan bu altınlara yeni bir boyut kazandırmaktadır. Altın alırken alacağınız kuyumcunun kurumsal olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Aldığınız ürünün marka bilgisinin bulunması da önemlidir. Ayrıca faturasını almaya bunun yanında garanti belgesinin bulunması da önemlidir. 22 ayar bileziği kişilerin tercih etmesinin sebebi hem yatırım aracı olması sebebiyle hem de takı olma özelliğinin ön plana çıkması sebebiyle tercih edilmektedir. 22 ayar bileziklerde içi ters olan bombeli bilezikler, kullanışlı ve zarif olması yönünden de bayanlar aracılığıyla ilgiyle kullanılmaktadır. Bilezik boyunun ufak ve dar olması, kullanış ve estetik açıdan güzel bir uyum yakalamayı gerektirmektedir. 22 ayar bilezik alırken işçilik ödersiniz. Ancak almış olduğunuz bileziği bozarken de kuyumcular sadece bileziğin ayarını ve gramını dikkate almaktadır. O yüzden işlemesi fiyata katılmaz. Satarken değer kaybettirmektedir. Bileziklerin üzerinde yer alan beyazlıklar boyamadır ve dökülme ya da sararma sorunu olmamaktadır. Bilezikte alacağınız kuyumcunun markasının fiyatına etkisi olmaz.

22 ayar bilezik modellerini sitemizin resim galerisinden inceleyebilirsiniz. 22 ayar bilezikleri ister takı amaçlı alın, ister yatırım amaçlı alın. Şimdiden size hayırlı kazançlar dileriz.

var dovizEklenti = (ver:”1.2″,
birimler:”altin22″,
arkaPlan:”#F2F2F2″,
kutu:”#FFFFFF”,
genislik:”120″,
alisSatis:”#999999″,
kurAdi:”#0066FF”,
kurDegeri:”#0066FF”
) Altın Fiyatları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git