2013 Gelin Saç Modelleri

2013 Gelin Saç Modelleri
2013 Gelin Saç Modelleri, en güzel ve en şık gelin saçı modelleri örneklerini sitemizde bulunan resim galerisi bölümünde inceleyebilirsiniz…

Gelin adayının gelinliğini gösterebilmesi açısından oldukça önemli olan gelin başı ya da gelin saçı genç kızların evleneceği güne anlam katan güne özelliğini vermesi açısından önemlidir. Bu yüzden kuaför seçiminin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Devamlı olarak gittiğimiz, bizi yakından tanıyan, güvenilir bir kuaföre saçımızı yaptırmak bizim için önemlidir. Kendi kuaförünüz yoksa yakınlarınızın tavsiye ettiği kuaföre de gidebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da, düğün gününden en az bir hafta öncesinden randevu alarak saçınızı yaptırmanızdır. Beğendiğiniz saç modelini bir hafta öncesinden deneyerek, yüzünüze yakışıp yakışmayacağına karar vermeniz açısından önemlidir.

Gelin başı denildiği zaman insanın aklına öncelikle topuz saç modeli gelmektedir. Oysa çok çeşitli saç modellerini kitaplardan ve resimlerden bulabiliriz. Seçenek oldukça fazladır. Yüzümüze en iyi gidebilecek olan modeli tercih etmemiz gerekir. Günümüzde genç kızlar evlenecekleri zaman topuz saç modelinden ziyade örgülü modeller, maşalı, su dalgalı ya da fönlü modelleri tercih etmektedir. Gelin saçı yaptırırken, yüz hattımıza, gelinliğimize ve düğün mekânına dikkat etmeliyiz.

Düğün telaşı ve koşturmacası içerisinde zaman yaratmak ne kadar zor olsa da kendinize zaman ayırarak kuaförünüzden deneme saçı yaptırmasını isteyebilirsiniz. Düğüne ön hazırlık olması açısından önemlidir ve size hangi modelin yakışıp yakışmayacağını, kafanızda oluşturduğunuz modelin size gidip gitmeyeceğini görmeniz açısından önemlidir. Saçınızı düğünde toplu olarak kullanırsanız zarif ve şık bir görünüme sahip olursunuz. Saçınızın sıkıca toplanması ve bol köpük kullanılması da bozulmaması açısından önemlidir. Aynı zamanda saçınıza sadece fön çektirerek, yandan hafif toplanması ya da örgü modeli seçilmesi halinde sade ve masum görünebilirsiniz. Tabii ki saç modelinde düğün mekânı da son derece önemlidir. Kır düğününde düğününüz yapılacaksa düz fönün üzerine çiçeklerden yapılmış taçla hoş bir gelin olabilirsiniz. Gelinliğiniz oldukça süslüyse saçınız daha sade olmalıdır. Saçınıza belirgin dalgalar yaptırarak, göz alıcı güzelliğe sahip olabilirsiniz. Böyle saç modelini daha çok kapalı yerlerde tercih edebilirsiniz.

Tesettürlü bayanlar güzel türbanlı gelin başı modelleri ile de şık olmaktadır. Uzun bir türban seçerek ona çeşitli kıvrımlar verilerek, açık bırakılmış saç gibi durmasını sağlayan bir model oldukça havalı olacaktır. Önden takılacak olan bir taç, türbanlı gelin saçına ayrı bir hava katabilir.

2013 senesinin gelin başı modelleri oldukça ilginç tarzlarıyla dikkat çekmektedir. Dalgalı yapılan saçların yan taraflardan hafifçe toplanması ve çeşitli çiçek modelleri iliştirilmesi ve su dalgası yapılmış olan saçın toplanıldığı yere takılan taçlar ya da çiçekli modelleri çok modadır.

2013 yılının en güzel gelini siz olmak istiyorsanız sitemizde yer alan gelin saçı modellerini inceleyin. En önemli ve özel gününüzde en güzel siz olmak istiyorsanız 2013 gelin saçı modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Hepinize mutluluklar dileriz.

2013 Gelin Saç Modelleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git