2011 Güncel Öğretmen Ücretleri

2011 Güncel Öğretmen Ücretleri
12 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 547 kez okundu.

Öğretmenler en yüksek ücreti AÖF sınavlarında alacak. İşte öğretmenlerin alacağı ücretler…

Merkezi sistem sınavlarından ÖSYM sınavlarında öğretmene 91 TL, MEB sınavlarında 43 TL, AÖF sınavlarında ise 143 TL ödenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM aracılığıyla yapılan merkezi sistem sınavlarında görev alan öğretmen ve diğer görevlilere ödenecek ücretler belirlendi. 2010 Yılı Bütçe Kanunu’nun K Cetvelinde yayımlanan katsayılara göre 2010 yılı içerisinde MEB tarafınca yapılan MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavı), Açık Öğretim, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve benzeri ile ÖSYM tarafınca yapılan LYS, KPSS, ÜDS ve benzeri sınavlarda görev alan personellere ödenecek ücretler belirlendi.

Yapılan düzenlemeye göre belirlenen katsayılar, memurlar için belirlenen maaş katsayısı ile çarpılarak sınav ücretleri hesaplanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan merkezi sistem sınavlarında (Bakanlığın kendi personeline yönelik sadece bir il merkezinde yaptığı sınav hizmetleri hariç) 24 saat esasına göre kapalı devre çalışmasında fiilen görev alanlara 43 TL, belirtilen sınav hizmetlerinde sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 120 TL, diğer görevlilere ise 91 TL ödenecek.

ÖSYM’ce yapılan sınavlarda sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL, fiilen soru yazımı, değerlendirilmesi ve denetiminde görev alan öğretim elemanlarına saat başına çalışma için 22 TL ödenecek.

Açıköğretim sınav hizmetlerinde, sadece sınav günü görev alanlardan bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine 200 TL, diğer görevlilere ise günlük 143 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan her bir öğretim elamanına her gün için 286 TL, sınavın hazırlanması ve değerlendirilmesi ile denetimine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personele her gün için 143 TL ödenecek.

KAMU KURUM SINAVLARINDA PROFESÖRÜN SAATİ 43 TL

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel hukuk tüzel kişilerinin talepleri üzerine yükseköğretim kurumlarınca soru hazırlanması veya sınav yapılması halinde fiilen sınavın hazırlanması, değerlendirilmesi veya denetiminde görev alan Profesöre saat başına çalışma için 43 TL, Doçente 35 TL, Yardımcı Doçente 28 TL, Öğretim Görevlisi ve Okutmana 22 TL ödenecek.

Sınav hizmetlerine doğrudan katkı sağlayan diğer her bir personel her gün için 43 TL, sadece sınav günü görev alanlara sınav gününe mahsus olmak üzere 91 TL, bina sınav sorumluları ile bina yöneticilerine ise sınav gününe mahsus olmak üzere 120 TL ödenecek.

Ödemeler, Rektörün onayı ile belirlenecek miktarda döner sermaye bütçesinden yapılacak.

Etiketler:

2011 Güncel Öğretmen Ücretleri Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. recp gültekin diyor ki:

  24 Nisanda yapılan ales sınavında gözetmen olarak görev yaptım.Halen parasını alamadık.Böyle saçmalık olur mu?

 2. arslan kose diyor ki:

  öysm başkanı neden hep işi-gücü;yanlış anlaşılmalara vesile olacak işler yapıyor.mesela daha önce öysm’nin yaptığı sınavlarda ücret peşin verilirken,şimdi 30 gün geçiyo hesaba yatmıyo.bunu yapan kendini ve misyonunu düşündüğünü söyleyebilirmisiniz?hep birilerinin eline kulp vermekten başka ne iş yapıyor Allah rıza için…

 3. ela diyor ki:

  siz alesten bahsediyosunuz ben hala ygs ücrtimi alamadım.ales de yatmadı.

 4. bora diyor ki:

  ben ösym yi aradaığımda geçen hafta maliye ile yazışmaların geciktiğini ama bitme aşamasında olduğunu söylediler,onun üzerinden de 1 hafta geçti

 5. Mehmet Doğan diyor ki:

  ALES sınav ücretleri ne zaman yatırılacak ? Herkes aldı da ben mi kaldım diye düşünüyorum.

 6. ansiii diyor ki:

  ne Ales ne Als hicbiri yatmadi daha… Ne zaman yatcak hicde belli degil.
  TUS da barkod okuyuu sistemi uyguladilar ya ondan galiba hemen 10 gunde yatti. Ama ALES yilan hikayesine dondu.

 7. hkara56 diyor ki:

  2 aya yaklaşıtor hala ALES sınav ücretlerimiz yatmadı. Neden. İnsanın aklına görevlilerin paralarını yoksa repoya yatırıyorlar.ÖSYM nin kendi cebinden çıkmıyorki bu para.Peki niye ödenmiyor….

Sayfa başına git